Tabletki antykoncepcyjne – kompendium

Tabletki antykoncepcyjne - kompendium na czas krwawienia przeznaczone

Tabletki antykoncepcyjne – kompendium

Tabletki antykoncepcyjne to takie leki hormonalne, które mają za zadanie wywołać w organizmie stan podobny do ciąży. Organizm kobiety myśli wtedy, że jest w ciąży, bowiem zaczyna się produkować bardzo duża ilość pewnych hormonów. To natomiast powoduje, że kobieta zaczyna lekko zatrzymywać wodę, jej piersi stają się pełniejsze, a dodatkowo także jej organizm zaczyna na wiele rzeczy inaczej reagować.

Owulacja zostaje zatrzymana, nowe jajeczka nie wydzielają się z jajników, a tym samym plemniki nie mogą ich zapłodnić.

Dlatego też w przypadku odpowiedniego stosowania, tabletki antykoncepcyjne dają praktycznie 99.9% skuteczności. Jednakże nie działają na każdego. Zdarza się, że mogą nie działać w ogóle w przypadku kobiet, które palą papierosy lub też mają znaczącą nadwagę. Pewne organizmy w ogóle ich natomiast nie tolerują. Dlatego też nie dziwi fakt, że nie są one przeznaczone dla każdego. Za każdym razem lekarz powinien najpierw sprawdzić, jaki jest stan zdrowia danej kobiety, a dopiero później dopasować do niej tabletki.

Trzeba je będzie brać codziennie o określonej godzinie, a następnie zrobić sobie kilka dni przerwy. Są też takie tabletki, które bierze się bez przerwy, a na czas krwawienia przeznaczone są kapsułki z placebo, których zadaniem jest przede wszystkim to, żeby nie dopuścić do wyjścia z rytmu brania tabletek i zapomnienia o tym, że należy to robić. Tabletki antykoncepcyjne to przede wszystkim wygoda, dlatego że nie trzeba za każdym razem używać dodatkowej antykoncepcji i nie trzeba się przejmować tym, kiedy wypadają dni płodne a kiedy niepłodne. Seks można uprawiać tak naprawdę każdego dnia cyklu i nie ma co do tego żadnych przeciwności.

Dlatego też ta forma antykoncepcji jest dla wielu osób po prostu najlepszą z możliwych i przede wszystkim wygodną w stosowaniu. Tabletki są też skuteczne w wysokim stopniu.

– autor